2014-06-18

Aaaaaaa psik!

kwiatWedług dostępnych na rynku statystyk już prawie 50 proc. Polaków uskarża się na dolegliwości alergiczne. Można więc powiedzieć, że co drugi klient Metrohouse poszukujący mieszkania do zakupu jest alergikiem. Kilka lat temu sprawdziliśmy wśród naszych agentów, czy klienci poszukujący mieszkań zwracają uwagę na sprawdzenie nabywanego mieszkania pod kątem zdrowotnego komfortu zamieszkiwania i czy w ogóle wspominają swoim doradcom o dolegliwościach, które mogą mieć wpływ na przyszłe przebywanie w nowym mieszkaniu lub domu. Otóż nie. Eksperci komentowali wtedy, że takie „drobne” zapomnienie może się skończyć dla alergika bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, m.in. pogorszeniem stanu zdrowia. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie mieszkania, jeśli jesteś alergikiem?
 

Właściwa lokalizacja
 

„Blisko natury.” Sprawdź jakie drzewa i rośliny znajdują się w najbliższym otoczeniu osiedla. Jeśli wybierzesz mieszkanie blisko kompleksów zieleni, lasów, parków, a cierpisz na uczulenie na pyłki, przez dużą część roku narazisz się bezpośrednio na działanie alergenów. „Mieszkanie w centrum.” Dla alergika mieszkanie w centrum miasta to większe ryzyko napotkania na czynniki sprzyjające nasileniu astmy, zapaleniu błony śluzowej nosa oraz chorobom spojówek. Przyczyniają się do tego składniki zanieczyszczonego powietrza – dwutlenek siarki i dwutlenek azotu. Coraz częściej występującymi alergenami są też spaliny z silników Diesla.
 

Uwaga na mieszkania „z klimatem”
 

Wszelkie stare klimatyczne kamienice to nie jest dobry wybór dla alergika. Jeżeli jesteś uczulony na roztocza kurzu domowego, konsekwentnie powinieneś unikać poszukiwania mieszkań w starych budynkach. Tam obecność roztoczy kurzu domowego jest niemal gwarantowana.
 

Pleśń odstrasza nie tylko alergika
 

Partery, a zwłaszcza te pod którymi znajdują się zawilgocone piwnice, to również nie jest dobry wybór dla alergika. Należy unikać mieszkań słabo nasłonecznionych i rzadko wietrzonych. Stary, zawilgocony i z widocznymi śladami grzyba na ścianach lokal z pewnością szybko spowoduje nasilenie objawów alergicznych.
 

Zwierzęta w mieszkaniu
 

Problemem dla poszukujących mieszkań alergików może być obecność zwierząt zamieszkujących nieruchomość z poprzednimi właścicielami. Najbardziej uczulającymi alergenami odzwierzęcymi są sierść, naskórek i ślina zwierząt. Wszystkie te alergeny utrzymują się w mieszkaniach dosyć długo i choć niektórzy są przekonani, że wystarczy gruntownie odświeżyć mieszkanie przed wprowadzeniem, by pozbyć się alergenów, to w praktyce może nie być to takie proste. Czasami pomaga dopiero np. wymiana parkietu oraz położenie nowej warstwy tynku.
 

Substancje podrażniające
 

W mieszkaniu jest sterylnie nie czysto, nigdy nie mieszkały tam zwierzęta domowe, nie ma śladów pleśni, a w okolicy nie zauważasz istotnego źródła alergenów, a mimo to źle się tam czujesz? Być może jest to winą substancji użytych do remontu, które powodują reakcję alergiczną. Być może chodzi o klej do podłogi lub farby.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

"Bardzo profesjonalna prezentacja, pełna znajomość nieruchomości, pogodne usposobienie, polecam!"

— Ewa T., Warszawa