2016-06-22

Błędy popełniane podczas remontu na własną rękę cz. 2

Oto ciąg dalszy listy najczęstszych błędów popełnianych przy remoncie mieszkania.
 

gwozdzie6. Używanie przypadkowych części do naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnej
 

Znalezienie odpowiedniej części instalacji hydraulicznej, która wymaga zastąpienia, może być trudne, czasochłonne i w dodatku kosztowne. Przecieki najczęściej wynikają z użycia elementu o złym rozmiarze. Jeśli jednak użyjesz części zrobionych z nieodpowiedniego materiału, możesz spowodować kolejne usterki, o których istnieniu nie będziesz nawet mieć pojęcia.
 

7. Montowanie tradycyjnych gniazdek elektrycznych w pobliżu wanny lub umywalki
 

Ogromnym błędem jest umieszczanie tradycyjnych gniazdek w łazience lub innych pomieszczeniach ze źródłem wody. Mimo, że reakcja zachodząca między wodą, a prądem jest ogólnie znana, gniazdka takie są spotykane w wielu domach. Powinny być zastąpione tymi posiadającymi zabezpieczenie, które w przypadku kontaktu z wodą urządzenia podłączonego kablem,  spowoduje odcięcie prądu, chroniąc nas tym samym przed porażeniem.
 

8. Traktowanie ,,taśm do wszystkiego” jako złotego środka
 

Kto z nas nie użył choć raz srebrnej taśmy ,,do wszystkiego” w celu naprawienia domowej usterki? Dla większości z nas nie był to tylko ten jeden raz. I nie była to naprawa, tylko prowizoryczne zaklejenie. Dlatego warto użyć specyfiku, który został opracowany specjalnie do rodzaju naprawy, z którą mamy do czynienia, a w przypadku poważniejszej naprawy - należy skorzystać z pomocy fachowca.
 

9. Malowanie po nierównej powierzchni lub tapecie
 

Nie mogąc doczekać się efektu metamorfozy pomieszczenia za sprawą nowego koloru ścian, zabieramy się za ich malowanie bez wcześniejszego przygotowania. Efektem jest grudkowata powierzchnia pod farbą, niekiedy cieknąca i odchodząca płatami. Dlatego należy najpierw zdjąć tapetę i wygładzić ścianę. Pozwoli to uniknąć dwukrotnego malowania, a także oszczędzić niepotrzebnych nerwów.
 

10. Samodzielne naprawy w starych domach

Wymiana części w starszych domach należy do szczególnie ryzykownych, ponieważ kryją one w sobie wiele tajemnic, a technologia ich budowy często odbiega od obecnie stosowanej. Bardzo prawdopodobne jest, że trafimy na dom z czasów, w których przepisy bezpieczeństwa nie były należycie przestrzegane. Możliwe jest również, że części  uległy zniszczeniu. Szczególnie niebezpieczna jest obecność chorobotwórczego azbestu w starych instalacjach, który możemy uwolnić do powietrza na skutek domowego majsterkowania. Zobacz cz. 1 listy

 

Marzena Piotrowska


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Dziękuję za rzeczowy i bardzo skuteczny udział w pośredniczeniu zakupu lokalu. Współpraca z panem Wojciechem Żurawkiem należała do przyjemności. Wszelkie załatwiane formalności, w postaci chociażby przedstawiania odpowiednich dokumentów, umawiania notariusza, itp. było realizowane niezwłocznie i należycie. Cenię wysoki profesjonalizm."

— Mariusz K., Lublin