Czy ptaki mogą mieć wpływ na cenę domu?

dzieciolSezon ogórkowy w pełni. My też postanowiliśmy, że dziś na blogu nie będziemy poruszać trudnych rynkowych tematów, tylko zajmiemy się czymś lżejszym. Na przykład ptakami. Zapytacie dlaczego? Otóż amerykańscy uczeni (a któż by inny) z Texas Tech University w Lubbock przeprowadzili ciekawe badania na temat wpływu występowania określonych gatunków ptaków na średnie ceny domów. Naukowcy dowiedli, że im więcej ptaków w okolicy, tym wyższe ceny osiągają nieruchomości.
 

W swoich badaniach udowadniają, że okolica bogata w rzadkie gatunki ptaków charakteryzowała się cenami domów wyższymi średnio o 32 tys. dolarów od terenów, w których te ptaki nie występują. Wystarczyło, że na danym terenie zamieszkiwał tylko jeden rzadki gatunek ptaka, a odnotowywane ceny były wyższe. Badacze stwierdzają, że obecność ptaków nie ma nic wspólnego z bliskością parków, ale z przydomowymi ogrodami, które stają się jeszcze lepszym siedliskiem dla rzadkich gatunków.  Dodają, że potencjalni nabywcy domów powinni lepiej wsłuchiwać się w odgłosy wydawane przez dzięcioły i  śpiew słowików. Eksperci twierdzą, że ptaki te są bardzo wrażliwe na zmiany w środowisku, przez co ich obecność świadczy pozytywnie o jakości  zamieszkiwania w okolicy.

Poszukujesz domu? Nie zapomnij wsłuchać się w otoczenie w czasie oglądania kolejnej oferty. Tym bardziej, że jak twierdzą specjaliści śpiew ptaków wpływa na poprawę nastroju i ułatwiają relaks.

Cały artykuł możesz przeczytać na stronach The Telegraph.

A tak śpiewa słowik:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=TjrkasIMByQ&w=420&h=315]


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pan Maciej Kończak stanął na wysokości zadania wykazując się najwyższą kulturą w podejściu do klienta, ogromnym doświadczeniem i dużą wiedzą merytoryczną. Pan Maciej jest osobą bardzo cierpliwą i sumienną, która wnikliwie wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania klienta. Jednocześnie bardzo twórczo podchodzi do tematu, dzięki czemu w krótkim czasie pomógł nam znaleźć idealne mieszkanie."

— Michał C., Warszawa