Szczęśliwy jak agent nieruchomości

usmiechW zeszłym roku amerykański portal CareerBliss postanowił zorganizować badania pozwalające zidentyfikować listę 10-ciu najszczęśliwszych zawodów na świecie. Ponad 65 tysięcy pracowników otrzymało do oceny 10 wskaźników, które mają wpływ na szczęście w pracy. Wśród nich znalazły się m.in. relacje z szefem i współpracownikami, środowisko pracy, narzędzia pracy, wynagrodzenie, możliwości rozwoju, kulturę pracy, wizerunek firmy, zakres obowiązków, itd. Każdy wskaźnik należało ocenić w skali od 1 do 5. Następnie uśredniono całość i sklasyfikowano według profesji zadeklarowanych przez ankietowanych.

Gdyby ranking ten wygrał mechanik samochodowy, motorniczy lub lekarz, z pewnością umknęłoby to naszej nieruchomościowej uwadze. Co się jednak okazuje? W 2013 r. najszczęśliwsi w swojej pracy okazali się agenci nieruchomości. Średnia ocena wskaźników szczęścia wyniosła 4,26. Agenci bardziej niż reprezentanci innych profesji lubią swoje codzienne obowiązki. Ponadto częściej niż w innych profesjach wyrażają zadowolenie z relacji z szefem. W ocenie amerykańskich komentatorów raportu rynek pracy agentów nieruchomości powraca do normalności po kilku kryzysowych latach. Ponadto zwiększony optymizm konsumentów i ich liczne deklaracje klientów zakupie domów pozytywnie wpływają na nastroje w branży. Liczą się też pieniądze. Najlepsi agenci mogą zarobić naprawdę dużo. [Zobacz, dlaczego warto zostać agentem w Metrohouse.]

Czy agenci w USA są rzeczywiście szczęśliwymi ludźmi, a może to tylko przypadek? Tegoroczny ranking nie pozostawia złudzeń. Profesja agenta utrzymała się w ścisłej czołówce. Szczęśliwsi są tylko asystenci nauczycieli oraz konsultanci QA. Jesteś agentem? Masz szczęście!


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Pragnę podkreślić wysoką jakość usługi z jaką się spotkałam. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta, jaką przygotował dla mnie Pan Jarosław Machoń. Pracownik nie ograniczył się tylko do zaprezentowania ofert sprzedaży mieszkań, ale przedstawił również opis linii komunikacyjnych z poszczególnych miejsc, czas przejazdu i czas dojścia pieszo do przystanku."

— Marzanna P., Gdańsk