Temat tabu: porządek w mieszkaniu

Posprzątaj mieszkanieKiedy na początku tego roku publikowaliśmy cykl porad dotyczących sposobów uatrakcyjnienia oferty sprzedaży mieszkania poprosiliśmy naszych doradców o wypełnienie krótkiej ankiety na ten temat. Chodziło o różne dobre rady związane z przystosowaniem lokalu do sprzedaży, jego prezentacją, promocją itp. O porady poprosiliśmy wtedy także architektów działających aktywnie w home stagingu oraz projektantów wnętrz. Pomysłów na wywołanie błysku w oku kupującego było sporo. Jednak motywem przewodnim pojawiającym się za każdym razem niemal w każdej odpowiedzi była… potrzeba posprzątania mieszkania. W sumie może się wydawać, że to błahostka, nie warta przypominania, bo przecież wiadomo, że kiedy chcemy coś sprzedać to musi to jakoś wyglądać. Sprzedając samochód „picujemy” go – polerujemy lakier, myjemy tapicerkę, dbamy o to, by w aucie ładnie pachniało. Sprzedając siebie na rozmowie o pracę zakładamy elegancki garnitur – robimy wszystko, by wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Z mieszkaniami bywa różnie.

Ogólnie problem polega na tym, że w większości są one zamieszkałe, więc utrzymanie nieskazitelnej czystości 24h/7 dni w tygodniu jest raczej misją niewykonalną. Kupujący zdaje sobie z tego sprawę i nie oczekuje sterylnego porządku. Jednak sytuacja, kiedy mimo zapowiedzianej wizyty zastajemy zlew pełen brudnych naczyń, bieliznę porozwieszaną na krzesłach, czy zastawiony np. rowerami przedpokój wywołuje zwykle konsternację klienta i nie mniejsze zmieszanie agenta.
 

Sprzątanie jest tematem tabu. Trzeba to jasno podkreślić. Znam niewielu agentów, którzy powiedzą swoim klientom: „Następnym razem proszę posprzątać mieszkanie”. Wstydzą się, boją się urazić klienta, stracić z nim dobre relacje. To błąd. Jeżeli ktoś w końcu nie zwróci uwagi na fakt, że obecny stan mieszkania czyni je niesprzedawalnym oferowanie do sprzedaży może trwać wiecznie. A historia z brudnymi talerzami w zlewie powtórzy się za każdym razem. Tylko dlatego, że właścicielowi nie chciało się wygospodarować trochę czasu na doprowadzenie mieszkania do porządku. Czasem potrzeba tak niewiele, by wywrzeć wrażenie. Czasem zamiast modnego ostatnio home stagingu po prostu wystarczy posprzątać.

Przeczytaj nasz krótki przewodnik, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Szanowny Pracodawco pana Maćka Kołodzińskiego, zatrudnia Pan pracownika bez reszty oddanego swojej pracy, który wykonuje ją z niezwykłą pasją, na cały zegar, wręcz z dynamiką i uporem. Dąży permanentnie w swojej służbie do pełnego zaspokajania oczekiwań, próśb klienta - człowieka."

— Krystyna i Janusz D., Świdnica