Zmiany lokatorskie w nowych mieszkaniach cz.2

W grudniu pisaliśmy o tym , że kupując mieszkanie od dewelopera do pewnego etapu możemy zgłaszać tzw. zmiany lokatorskie. W porozumieniu z architektem możemy np. przenieść ściankę działową, inaczej rozplanować rozmieszczenie gniazdek, itd. Dziś zapraszamy na drugą część cyklu z poradami naszej specjalistki. Wierzymy, że pomogą Wam w planowaniu takich poprawek.
 

Gniazda telewizyjne
 

Wiele zmian przyszłych właścicieli mieszkań dotyczy rozmieszczenia gniazd. Jeśli chcemy, powiesić telewizor na ścianie w mieszkaniu zaprojektowanym według propozycji dewelopera, wystarczy określić wysokość na jakiej telewizor ma wisieć i taką podać deweloperowi na gniazdo RTV. Nie potrzebujemy tu kompletnego projektu wnętrza. Pamiętajmy jednak, że telewizor nie działa tylko na kablu antenowym i razem z tym przyłączem powinniśmy przenieść gniazdo z zasilaniem. Następnie pamiętajmy, że wtyczka do zasilania najczęściej jest wypukła, więc musimy zastanowić się, gdzie ją ulokować, żeby nie spowodowała nam, że telewizor za bardzo odstaje od ściany. Najbardziej idealną sprawą jest wybór konkretnego modelu telewizora oraz stelaża na którym go powiesimy. Przy pomocy rysunków technicznych będziemy mogli zaplanować takie przyłącza. Z naszych doświadczeń wynika, że ta z pozoru prosta operacja bardzo często kończy się albo jednak zwisającym kablem do gniazdka, albo ponownym przesuwaniem przyłączy już po odbiorze mieszkania. Każdy zmieniany punkt trzeba w ten sam, szczegółowy sposób rozważyć.
 

Kiedy warto zamówić projekt wnętrza?
 

Deweloper zawsze proponuje nam jakiś sposób zagospodarowania mieszkania, który wynika z planu budowlanego, przepisów i jakiegoś rodzaju przyjętej dla całego budynku ergonomii. Zmieniając jeden z punktów często pociągamy za sobą wiele innych zależności. Zwłaszcza ten problem widoczny jest w małych mieszkaniach. Skupiamy się na zaplanowaniu w kuchni szerokiej lodówki, a po przesunięciach przyłączy okazuje się, że nie mamy miejsca na zmywarkę. Wtedy nie porywajmy się na samodzielne zmiany. Czas, żeby w grę weszła specjalistyczna wiedza i rada. Pójdźmy do osoby, która projektuje wnętrza. Taka osoba poprowadzi nas po nitce do kłębka. Zaczniemy od funkcji mieszkania, poprzez rozlokowanie wszystkich niezbędnych zabudów i mebli ruchomych. Zaplanujemy kierunki otwierania się drzwi, wszystkie możliwe kolizje. Kiedy stwierdzimy, że to jest wygodne i dobrze przemyślane zagospodarowanie mieszkania dopiero porównajmy to z planem deweloperskim. Może się okazać, że w dużej mierze przyłącza są zgodne z naszym projektem. Jeśli nie, to dopiero wtedy zlećmy przygotowanie projektu zmian zgodnego z naszymi oczekiwaniami. Odbierając takie mieszkanie będzie już w pełni przygotowane do wykończenia i wygodnego mieszkania w nim w jak najkrótszym czasie. Będziemy też bezpieczni, że cała instalacja objęta jest gwarancją dewelopera.

 

Anna Sadowska Urzadzamypodklucz.pl  


Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Wasz przedstawiciel, Pani Danuta Gołuńska zasługuje na wyróżnienie. W moim życiu miałem do czynienia z różnymi pośrednikami, ale z tak taktowną, kulturalną i merytoryczną obsługą spotkałem się po raz pierwszy. Z tego miejsca, na Państwa - Zarządu Firmy ręce pragnę złożyć Pani Danucie słowa uznania i podziękowania."

— Piotr T., Chojnice