100 dni oczekiwania na sprzedaż

W okresie powakacyjnym zauważyliśmy wzmożony ruch na rynku wtórnym mieszkań w stolicy. Ponad połowa wszystkich przeprowadzonych transakcji dotyczy mieszkań w cenie do 400 tys. zł. W przypadku tych ofert średni czas sprzedaży mieszkań był niższy o 10 dni od obliczonej średniej dla wszystkich transakcji i wyniósł 90 dni.

Najszybsza sprzedaż dotyczyła mieszkań w przedziale powierzchniowym 30-50 m kw. Nie obserwujemy wyraźnej korelacji pomiędzy czasem sprzedaży a rokiem budowy budynku. W grupie nieruchomości, które były eksponowane na rynku maksymalnie w okresie do 30 dni znajdziemy również szeroki przekrój ofert z różnych technologii konstrukcyjnych, bez wyraźniej dominanty.

W 12 proc. transakcji przeprowadzonych w miesiącach wrzesień-październik negocjacje ceny transakcyjnej przyniosły skutek w postaci upustu większego niż 5 proc. ceny ofertowej. Poza jednym przypadkiem nie odnotowaliśmy negocjacji przekraczających 10 proc. ceny wyjściowej.

Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse S.A.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chcielibyśmy podziękować za pośrednictwo w kupnie mieszkania. Od pierwszego kontaktu współpraca z firmą układała się bez zarzutu. Szczególnie dziękujemy niezwykle sympatycznemu Panu Marcinowi Mrozowi za jego aktywność i gotowość do współpracy, świetne rozeznanie w ofercie oraz znakomitą umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z klientem."

— Dorota i Andrzej K., Lublin