100 dni oczekiwania na sprzedaż

W okresie powakacyjnym zauważyliśmy wzmożony ruch na rynku wtórnym mieszkań w stolicy. Ponad połowa wszystkich przeprowadzonych transakcji dotyczy mieszkań w cenie do 400 tys. zł. W przypadku tych ofert średni czas sprzedaży mieszkań był niższy o 10 dni od obliczonej średniej dla wszystkich transakcji i wyniósł 90 dni.

Najszybsza sprzedaż dotyczyła mieszkań w przedziale powierzchniowym 30-50 m kw. Nie obserwujemy wyraźnej korelacji pomiędzy czasem sprzedaży a rokiem budowy budynku. W grupie nieruchomości, które były eksponowane na rynku maksymalnie w okresie do 30 dni znajdziemy również szeroki przekrój ofert z różnych technologii konstrukcyjnych, bez wyraźniej dominanty.

W 12 proc. transakcji przeprowadzonych w miesiącach wrzesień-październik negocjacje ceny transakcyjnej przyniosły skutek w postaci upustu większego niż 5 proc. ceny ofertowej. Poza jednym przypadkiem nie odnotowaliśmy negocjacji przekraczających 10 proc. ceny wyjściowej.

Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse S.A.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Drogą mailową chciałabym podziękować oddziałowi Metrohouse w Gdańsku, a w szczególności Pani Beacie Filipek i Panu Rafałowi Strzyż za rzetelną pracę wykonaną przy sprzedaży mojego mieszkania. Oboje pokazali pełen profesjonalizm i dużą dozę zrozumienia dla takiego laika jak ja, wielkie dzięki, będę Państwa polecać."

— Katarzyna C., Gdańsk