Metrohouse & Partnerzy już razem

Z dniem 29 października 2010 roku doszło do formalnego połączenia spółki METROHOUSE S.A. z siedzibą w Warszawie, ze spółką Partnerzy Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Wskutek fuzji spółka rozpoczęła działalność pod nową firmą Metrohouse & Partnerzy S.A.

Obecnie Metrohouse & Partnerzy to prawie 500 doradców i brokerów nieruchomości działających w 48 zespołach sprzedażowych w oddziałach na terenie dwudziestu trzech miast. Oprócz jednostek własnych spółka intensywnie rozwija sieć franczyzową. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie trzydziestu nowych oddziałów.

Połączenie agencji było możliwe dzięki upowszechnianiu przez obie firmy modelu współpracy z pośrednikiem polegającym na pobieraniu prowizji tylko od jednej strony transakcji. – Okazało się, że łączy nas bardzo zbliżony sposób postrzegania rozwoju rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wspomina Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse & Partnerzy S.A. – W polskich warunkach to pierwszy na taką skalę przypadek połączenia biur nieruchomości. Konsolidacja w tej branży jest niezbędna, aby myśleć o rozwoju i podwyższać jakość świadczonych usług. Silna, rozpoznawalna i ogólnopolska marka ułatwia wdrażanie wysokich standardów obsługi , co dla klienta korzystającego z usług pośrednika ma kluczowe znaczenie, wymienia Mariusz Kania.

W ocenie zarządu spółki połączenie jest naturalną konsekwencją zmian na rynku nieruchomości. – Obecnie zorganizowanie usług w sposób pełni profesjonalny wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale też korzystania z wiedzy wysokiej klasy specjalistów. W naszym przypadku poprzez fuzję korzystamy z efektu synergii. Wykorzystując dziesięcioletnie doświadczenie rynkowe firmy Partnerzy Nieruchomości i nowatorskie rozwiązania Metrohouse będziemy utrwalać pozycję lidera na rynku nieruchomości i kreować ten rynek, tłumaczy Michał Kosiedowski, wiceprezes zarządu Metrohouse & Partnerzy.

Spółka Metrohouse & Partnerzy przez kilka kolejnych miesięcy zdecydowała się działać pod dwoma brandami. Placówki należące poprzednio do spółki Partnerzy Nieruchomości będą funkcjonować pod dotychczasowym szyldem. Decyzja wynika z wysokiej rozpoznawalności marki Partnerzy Nieruchomości na lokalnym rynku w Trójmieście. Nowe placówki będą działać pod marką Metrohouse.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chcielibyśmy podziękować za pośrednictwo w kupnie mieszkania. Od pierwszego kontaktu współpraca z firmą układała się bez zarzutu. Szczególnie dziękujemy niezwykle sympatycznemu Panu Marcinowi Mrozowi za jego aktywność i gotowość do współpracy, świetne rozeznanie w ofercie oraz znakomitą umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z klientem."

— Dorota i Andrzej K., Lublin