Metrohouse & Partnerzy już razem

Z dniem 29 października 2010 roku doszło do formalnego połączenia spółki METROHOUSE S.A. z siedzibą w Warszawie, ze spółką Partnerzy Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Wskutek fuzji spółka rozpoczęła działalność pod nową firmą Metrohouse & Partnerzy S.A.

Obecnie Metrohouse & Partnerzy to prawie 500 doradców i brokerów nieruchomości działających w 48 zespołach sprzedażowych w oddziałach na terenie dwudziestu trzech miast. Oprócz jednostek własnych spółka intensywnie rozwija sieć franczyzową. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie trzydziestu nowych oddziałów.

Połączenie agencji było możliwe dzięki upowszechnianiu przez obie firmy modelu współpracy z pośrednikiem polegającym na pobieraniu prowizji tylko od jednej strony transakcji. – Okazało się, że łączy nas bardzo zbliżony sposób postrzegania rozwoju rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wspomina Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse & Partnerzy S.A. – W polskich warunkach to pierwszy na taką skalę przypadek połączenia biur nieruchomości. Konsolidacja w tej branży jest niezbędna, aby myśleć o rozwoju i podwyższać jakość świadczonych usług. Silna, rozpoznawalna i ogólnopolska marka ułatwia wdrażanie wysokich standardów obsługi , co dla klienta korzystającego z usług pośrednika ma kluczowe znaczenie, wymienia Mariusz Kania.

W ocenie zarządu spółki połączenie jest naturalną konsekwencją zmian na rynku nieruchomości. – Obecnie zorganizowanie usług w sposób pełni profesjonalny wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale też korzystania z wiedzy wysokiej klasy specjalistów. W naszym przypadku poprzez fuzję korzystamy z efektu synergii. Wykorzystując dziesięcioletnie doświadczenie rynkowe firmy Partnerzy Nieruchomości i nowatorskie rozwiązania Metrohouse będziemy utrwalać pozycję lidera na rynku nieruchomości i kreować ten rynek, tłumaczy Michał Kosiedowski, wiceprezes zarządu Metrohouse & Partnerzy.

Spółka Metrohouse & Partnerzy przez kilka kolejnych miesięcy zdecydowała się działać pod dwoma brandami. Placówki należące poprzednio do spółki Partnerzy Nieruchomości będą funkcjonować pod dotychczasowym szyldem. Decyzja wynika z wysokiej rozpoznawalności marki Partnerzy Nieruchomości na lokalnym rynku w Trójmieście. Nowe placówki będą działać pod marką Metrohouse.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź najbliższe biuro Metrohouse.

+48 22 626 pokaż!

Wypełnij poniższy formularz:

Czy ten wpis okazał się przydatny? Udostępnij znajomym


Wyślij wiadomość mailem

Czy ten wpis okazał się przydatny?
Wyślij znajomym!


Wyślij wiadomość mailem

Nasi klienci powiedzieli

,,Chciałbym jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność Pani Izabeli Janik za bardzo profesjonalne podejście, zadbanie o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Wysoki profesjonalizm nie tylko przyczynił się do szybkiego i jak najbardziej skutecznego przebiegu podpisania umowy, lecz od początku wywołał we mnie wielkie zaufanie, co jest moim zdaniem szczególnie ważne w takiej sytuacji."

— Damian T., Gdynia